Youtube'a nasıl girilir? Yeni ve kesin çözüm, Ağustos 2010

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bildiğiniz gibi youtube'a ati birçok ip tekrar engellendi. Daha önce denediğimiz dns değiştirme işlemi vs artık işe yaramayabiliyor.
    Dolayısı ile dns'in yanında yeni bir yöntem daha var. O da hosts dosyasını güncellemek.

Bunun için önce şu hosts dosyasını indirin.

Daha sonra dosyayı rardan çıkarın ve şu klasörün içine atın.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Bu klasörde zaten aynı isimde bir dosya var. Dolayısı ile üzerine yazın.
    Böylece hem youtube hem de diğer engelli google servislerine girebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

2. ahmedcan

ahmedcan Yeni Üye

vermiş olduğunuz hosts dosyasında oLmadı arkadaşıım..
    Youtube Transtlate dosyaları eksik sanırsam , benim vermiş olduğum host dosyasını aynı yere doğru şekilde.. atarsanız sorun Kalmıyacaktır .. :)

Yönetici notu : Güncel dosya ilk mesaja eklenmiştir.

3. ahmedcan

ahmedcan Yeni Üye

YouTube 07.08.2010 tarihiyle birlikte erişim tekrar engeLLenmişir.. Düzgün çalışan host dosyası var ise payLaşabilirmisiniz ... ?
    proxy ve dns önermeyin..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ben hala kullanabiliyorum. Bu host dosyası + google dns ile girebiliyorum.

5. ahmedcan

ahmedcan Yeni Üye

Şuan itibariyLe sadece host dosyası iLe girebiLmeniz için upLoad ediLmiştir .. Buyrun (=

Yönetici notu : Güncel dosya ilk mesaja eklenmiştir.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Paylaşım için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi bu dosya işe yaradı.
    Ancak exe uzantılı olmasından dolayı bazı ziyaretçilerimiz endişe edebilir. Bu yüzden sadece hosts dosyasını çıkarıp ilk mesaja ekledim.

7. ahmedcan

ahmedcan Yeni Üye

yook bazen direk host dosyasını atınca açmayabiliyor ben onun için öyle paylaştım ... Arkadaşlar denesinler giremeyen oLursa öyle söylesinLer tekrardan upLoad edeLim.

Ha! bir de prg. inip kurduktan sonra araya bi tane DNS veriyor.. Onu Yerel Ağ Bağlantısı > Özellikler > İnternet İletişim Kuralları(TCP/IP) çift tıkla. Burada bi dns göze çarpıyor eğer öyle olursa orada dns otomatik olarak algıla seçeneğine tıklayın ve tamam deyiniz.. sonra kaldığınız yerden devam ediniz.

Sayfayı Paylaş