Wireless modemime herkesin bağlanabilmesini istemiyorum!!

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında muradh_ tarafından paylaşıldı.

1. muradh_

muradh_ Yeni Üye

öncelikle iyi akşamlar. bana acil olarak wirelesa giriş kısıtlama bilgisi lazım. airtes modem kullanıyorum. birileri sürekli wireless şifremi krıyor internetim çok yawas. modeme bağlanacak bilgisayarları ben secmek istyorum ip'lerine göre bunu nasıl sağlayabilirim? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle wireless şifrenizi değiştirin.
    Sonra bilgisayarınızın başlat çalıştır kısmına cmd yazıp enterlayın.
    ipconfig /all yazıp enterlayın.

gelen onlarca satır içinden wireless kartın mac numarasını not alın.

Modemin yönetim panelinden mac ile ilgili ayarı açın ve kendi mac id nizi yazın.
    Bu şekilde o pc den başkasının wireless ağınıza bağlanamaması lazım.

3. muradh_

muradh_ Yeni Üye

öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. fakat söylediğiniz tüm adımları uygulamama ragmen ipcongif/all yazdığımda komut sayfasında "program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor" yazısı geliyor. evimizde 3 laptop 1de masaustu blgsayar var bu blgsyarlar harici kimse internete baglanamasın istiyoruz. açıklayıcı olması bakımından söyledim. teşekkürler

4. yigit54

yigit54 Yeni Üye

ipcongif /all komutunu ''ipconfig /all'' olarak değiştirin

5. muradh_

muradh_ Yeni Üye

yaa tüm dediklerinizi yaptım bazı numaralar geldi fakat içinde mac adresi yazan bişey bulamadım. bu konuda cok bilgi sahibi değilim mac dedğiniz ip adresi mi? ayrıca adsl yönetim sayfamı actıgımda firewall kısmında mac adresi filtreleme bölümüne ipleri mi kodlamam gerekiyor? böylelikle başka bilgisayarlar internet ağıma bağlanamayacaklar mı?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

00:01:ab:00:22 vb gibi olan kodlar mac id kodlarıdır.

7. muradh_

muradh_ Yeni Üye

mac id kodlarını firewall kısmında mac adres filtreleme bölümüne giriyorum fakat buna rağmen diğer bilgisayarlarda internete girebiliyor yani kimseyi kıstlayamadım bunun sebebi ne olabilir?

8. muradh_

muradh_ Yeni Üye

yardımcı olacak kimse yokmu lütfen!

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Modeminizi aldığınız yerle yada müşteri hizmeteri ile görüşün. Sorun modem ayarı ile ilgili.

Sayfayı Paylaş